Prodloužený trénink kendó a iaidó ve Fudoshinkai dójó ČB

Tuto sobotu 1.12.2012 proběhl poslední z pravidelných prodloužených tréninků kendó a iaidó v našem dójó. Tentokráte pozvání přijali i přátele z Tábora a hosté z Komei juku. Jsme rádi, neboť věříme, že nezůstane pouze u této akce a všichni zájemci o cvičení kendó od příštího roku využijí možností navštívit tyto pravidelné tréninky a také semináře, které bude náš klub pořádat.

Všichni zájemci, kteří chtějí cvičit kendó, se budou moci zúčastňovat těchto akcí pod vedením
Lukáše Laibrta 3.dan kendó, sempaie našeho dójó.
dscf9439.jpg
Lukáš Laibrt je úspěšným reprezentantem nejen našeho klubu, ale i ČR, což dokázal svou účastí na letošním MS v Itáli a ME v Portugalsku v roce 2007. Dále je také rozhodčím ČFK a vedoucím sportovní sekce kendó v našem klubu.
Tento prodloužený trénink přinesl intenzivní cvičení všech tří skupin ( kendó, iaidó i tankendó)
a ukázal nám, jak je dobré prodloužit standartní trénink. Věříme, že si všichni zúčastnění odnesli mnoho nových poznatků.
dscf9459.jpg
Pevný postoj-kamae těla, ducha, správný dech a používání levé ruky to jsou základní stavební kameny.
V našem dójó vedeme cvičence k tomu, aby si vždy po tréninku zapsali nové poznatky a zkušenosti, a měli pak možnost kdykoliv do těchto poznámek nahlédnout a cvičit podle nich.
Všichni, kdo se podíleli na vedení sobotního tréninku, Milan Satrapa, Vojtěch Štrejn a Lukáš Laibrt, byli spokojeni s přístupem a zápalem ke cvičení a těší se na další setkání.
Věříme, že i Vy jste byli spokojeni a budete se zúčastňovat našich dalších pravidelných cvičení, ať už to budou prodloužené tréninky, semináře nebo i běžné tréninky, které budeme od nového roku pořádat každý čtvrtek od 19,00-21,00 hodin v našem dójó na SK Pedagog v Českých Budějovicích.
dscf9418.jpg
Pro nejmenší kendisty jsme pak připravili i malou soutěž ještě před Vánoci na našem Owari no keiko. Pro všechny pak bude připravena nějaká cena, ať už to bude shinai, tenugui či kniha.

S pozdravem Vojtěch ŠTREJN - vedoucí klubu.