Vzpomínka na iaidó, japonské meče, zbroje a Fudoshinkai ČB v japonské TV Tokio

Vzpomínka ze země nejpovolanější. Cizinci šířící japonskou kulturu, tak se jmenuje pravidelný pořad, který vysílá každý pátek japonská TV Tokio.
Tentokráte to bylo i z České republiky.

Brzy to budou dva roky, co režiséra Kazuyukiho Yamahashitu, který točí pro TV Tokio pořad o cizincích šířící japonskou kulturu, zaujal v Čechách zájem o bojová umění a navštívil se svým štábem klub Fudoshinkai ČB ČR v krásném dójó v Písku.
jap.tvtokio2.jpg
Pro japonskou televizi byla připravena ukázka cvičení iaidó, vlastnoručně vyrobené samurajské zbroje a nakonec i krátké vystoupení členů skupiny Gorin v zasněženém parkánu gotického kostela.
jap.tvtokio3.jpg
Hodnocení režiséra Yamahashity bylo víc než dobré, řekl, že se v žádné jiné zemi nesetkal s takovým nadšením nejen pro sport, ale i pro japonskou kulturu. Když pak v Japonsku pořad proběhl a my jsme hovořili se svými přáteli a učiteli z Japonska, řekli, že je úspěch dostat se do tohoto vysílání a že to bylo super. Vzpomínáme na to jako na jedno velké zadostiučinění. Děkujeme tímto i svému prvnímu učiteli, panu Vladimíru HOTOVCOVI, který nám tuto cestu otevřel.

Za klub Fudoshinkai ČB Vojtěch ŠTREJN.

Zde je několik fotek na tuto příjemnou vzpomínku.